<- Назад

Відкрився Центр профілактики нехімічних залежностей "Медіа і Я"

21 вересня 2010 р. відбулося відкриття Центру профілактики нехімічних залежностей "Медіа і Я" в Родинному центрі "Як намалювати птаха...", що працює на базі Печерської гімназії № 75 в м. Києві.

Центр «МЕДІА і Я» спрямований на надання допомоги дітям і родинам, в яких виникли проблеми із надмірним захопленням комп’ютерними іграми, інтернетом, мобільним телефоном, телевізором та іншими медіа. Окрім індивідуальних консультацій психолога, буде працювати школа батьківства, проводитимуться групові та індивідуальні заняття з дітьми, семінари для батьків та вчителів, круглі столи за участю державних установ та громадських організацій.

Під час відкриття Центру Ірина Жданова, Голова Оргкомітету фестивалю "Як намалювати птаха...", директор соціальних програм Фонду "Відкрита політика", наголосила, що проблема ігроманії, медіазалежностей є не менш актуальною ніж профілактика алкогольної, тютюнової, наркотичної залежностей, ВІЛ, туберкульозу та інших захворювань.Але на відміну від останніх, ні держава, ані громадський сектор не спрямовують ресурси - інформаційні, кадрові, фінансові - на вирішення цієї проблеми.Центр "Медіа і Я" - перший в Україні центр, який надає соціальні послуги з профілактики нехімічних залежностей. Він об'єднує психологів, соціальних працівників, науковців, медіапедагогів, батьків, вчителів, школярів навколо проблеми медіа і діти.Альтернативою комп'ютерним іграм має стати організоване цікаве дозвілля в реальному житті. Тому досвід діяльності Родинного центру,Дитячої медіастудії "Птахи" можна використати як інструмент запобігання поширенню ігроманії, комп'ютерної-, інтернет- залежностей.

Психолог-методист, експерт Фонду "Відкрита політика" Лариса Єргієва провела для батьків семінар з питань профілатики кіберадикцій, розповіла про аудіонаркотики, про те, чим небезпечне надмірне захоплення комп'ютером, віртуальним життям.

Керівник Дитячої медіастудії "Птахи" режисер Олена Зеленська поділилася своїм досвідом роботи з дітьми як мама і як медіапедагог, запросила дітей до навчання в медіастудії. Адже свторення дитиною власного кіно, мультика, фоторепортажу є найкращою пігулкою від ігроманії, комп'ютерної залежності.

Батьки і гості Родинного центру могли ознайомитися з роликами, створеними юними журналістами медіастудії "ПТАХИ", з виставкою дитячих малюнків студії Івана Приходька, з інсталяцією "Обережно не!безпечно для життя".

Відкриття центру "Медіа і Я" є продовженням проекту "Екран - для нас!", започаткованого Оргкомітетом фестивалю "Як намалювати птаха..."в 2008 р.

Статті, пряма мова (виступи на радіо та ТБ) експертів з питань профілактики нехімічних залежностей є на сайті www.acop.com.ua

Графік роботи Центру "Медіа і Я":

• індивід консультації психолога з проблем ігроманії, комп’ютерної, Інтернет залежностей для батьків;1й вівторок місяця о 18.00
• Школа батьківства; 3й вівторок місяця о 18.00
• групові та індивід заняття з дітьми;2й і 4й вівторок о 15.40

Консультації надаються за попереднім записом у координатора Родинного центру Чучук Інги Ігорівни 063 695 09 09

Додано 2010-09-22 10:46:49